Parametry produktu
| Typ dalekohledu | binokulární |
| Zvětšení | 8x |
| Průměr objektivu (mm) | 56mm |
| Hranolová soustava | porro |
| Zorné pole (m/1000m) | 105m/1000m |
| Optické sklo | BaK-4 |
| Typ antireflexních vrstev | FMC |
| Nejkratší ostřící vzdálenost | 8m |
| Rel. světelnost | 49 |
| Index stmívání | 21.16 |
| Barva | zelená |
| Rozměry (mm) | 210x70x220 |
| Hmotnost | 1100g |
Galerie
Soubory ke stažení
Přehled vlastností produktu
Myslivecký dalekohled Jagd Bresser popis:
Dalekohled Jagd 8x56 je vhodný pro myslivost. Lze jej dobře použít i v šeru za soumraku, za svítání nebo v noci při svitu Měsíce. Jeho velkou předností je výborná optika, která dává ostrý, jasný a kontrastní obraz. Vzhledem k tomu, že se nejedná o dalekohled vodotěsný ani plněný dusíkem, je potřeba k němu zachovat určitý respekt při používání za mokra, v dešti nebo za mrazu. Pokud mu alespoň trochu tuto pozornost budete věnovat, pak budete spokojeni.
Jedná se o dalekohled za poměrně dobrou cenu - pokud vyžadujete přesnější ostření a vodotěsnost, pak doporučujeme některý z dražších dalekohledů.
Jagd 8x56 je cenově levnější dalekohled s velkou relativní světelností.
Dalekohled je vhodný pro myslivost a pozorování přírody. Není však vodotěsný.
Opticky je dobrý pro použití i za šera a horších světelných podmínek.
Vícenásobné antireflexní vrstvy "FMC"a hranoly z BaK4 optického skla poskytují jasný obraz i za soumraku nebo za svítání.
Obraz je díky výborné optice jasný, ostrý a kontrastní až do okrajů zorného pole i za horších světelných podmínek.
Tělo dalekohledu je pogumované.
Ostření je centrální vnější s možností dioptrické korekce na pravém okuláru.
Očnice jsou vyrobeny z měkké gumy, takže je lze přehrnout a pozorovat i s brýlemi. Velká vzdálenost výstupní pupily umožňuje pohodlně pozorovat 100% zorné pole.
Krytky objektivu jsou uchycené k tubusu, což zabraňuje jejich ztrátě.
Dalekohled se dodává včetně brašny, antistatické utěrky, krytek a popruhu.














