Dalekohled Montana 8.5x45 ED WP

akce Dalekohled Montana 8.5x45 ED WP

Dalekohledy Montana mají velmi kvalitní ED objektivy vyrobené z optického skla s velmi nízkou disperzí, obsahují 4 členy ve 3 skupinách.

Výrobce
BRESSER
Dostupnost
Skladem 1 až 2 kusy
Cena
19 200 Kč
15 868 Kč (bez DPH)
19 200 Kč

Dalekohled Montana 8.5x45ED WP

Objektivy dalekohledu mají vynikající rozlišovací schopnost a vykreslí i velmi jemné detaily. Okuláry mají 5 čoček ve 4 skupinách. Střechové hranoly jsou vyrobeny z kvalitního optického skla a jsou ošetřeny speciálními vícenásobnými vrstvami SHR Bressser, které zaručují až 99,9% propustnost světla a fázovými vrtsvami, které mají znatelný vliv na ostrost a kontrast obrazu hlavně při dlouhodobém pozorování, kdy nezpůsobují únavu očí.

Všechny optické členy jsou opatřeny antireflexními vrtsvami Bresser - Flat FMC (Fully Multi Coating). Všechny výše uvedené použité techologie znatelně zlepšují schopnost přenosu světla a tím zvyšují skutečnou světelnost dalekohledu a ostrost a kontrast obrazu. Optická soustava jako celek dává velmi pěkný, ostrý, kontrastní a jasný obraz. Díky vhodně zvoleným parametrům a použité technologii má dalekohled vynikající vlatnosti nejen za dne, ale i v šeru nebo velmi špatných světelných podmínkách.

Tělo dalekohledu je vyrobené z lehkých slitin hořčíku, na povrchu je pogumované a dobře se drží. Očnice jsou otočné vysunovací. Mají pogumovaný povrch a netlačí na oční jamky.

Pokud nosíte brýle, je možné nechat očnice zasunuté a pozorovat s nasazenými brýlemi. Ostření je vnitřní a ovládá se centrálním šroubem s velmi jemným a přesným chodem. Zaostření je velmi rychlé a přesné. Na pravém okuláru je tzv. dioptrická korekce, pomocí níž lze zaostření upravit přesně podle očí pozorovatele v rozmezí +/-2D. Dalekohled je možné upevnit na stativ pomocí stativového adaptéru (volitelné příslušenství).

Dalekohled je dodávaný včetně kožené brašny, krytek, čistící utěrky a popruhu.

Závěrem:

Montana 8.5x45ED WP je univerzální vodotěsný dalekohled se střechovými hranoly, velmi kvalitní optikou a vynikajícím zpracováním. Doporučujeme všem uživatelům, kteří dalekohled často používají a mají vysoké požadavky na kvalitu a zároveň životnost. Dalekohled poskytuje vynikající pozorovací komfort a kontrastní, jasný a ostrý obraz. Dalekohled je plněný dusíkem proti zamlžování optiky zevnitř. Je možné jej používat i v nepříznivém počasí za deště, sněžení nebo v mrazu..

Test dalekohledu Montana 8.5x45ED WP

Typ dalekohledu binokulární
Katalogové číslo 1701000
Zvětšení 9
Průměr objektivu (mm) 45
Typ objektivu ED (4/3)
Hranolová soustava střechové hranoly
Zorné pole (m/1000m) 115
Zorný úhel dalekohledu 6.5
Průměr výstupní pupily 5.29
Relativní světelnost 28.00
Index stmívání 19.55
Vzdálenost výstupní pupily (mm) 17.00
Nejkratší ostřící vzdálenost (m) 2.50
Dioptrická korekce +/-2D
Optické sklo ED
Antireflexní vrstvy flat FMC, SHRBresser
Očnice vysunovací, otočné
Odolnost proti vlhkosti . vodotěsný 1m/5min
Ochrana proti orosení N2
Ostření centrální, vnitřní
Barva šedá
Rozměry (mm) 155x55x128mm
Hmotnost 745g
Dalekohled Bresser Condor 10x42 WP Dalekohled Bresser Condor 10x42 WP

Pokud chcete kvalitní dalekhled na toulky po přírodě o který nemusíte mít velkou starost ve vlhku, v dešti nebo za mrazu, a přesto dává jasný a kontrastní obraz

detail 5 200 Kč
Dalekohled Bresser Everest 8x42 ED Dalekohled Bresser Everest 8x42 ED

Typ Everest je vodotěsný,dusíkem plněný dalekohled,vhodný na ornitologii, turistiku a pro běžné použití

detail 11 100 Kč