FOMEI 8x56 FOREMAN HTC/DEC

akce FOMEI 8x56 FOREMAN HTC/DEC dalekohled

Dalekohledy FOREMAN vynikají vysokou hranovou ostrostí obrazu a maximální celkovou propustností světla. To umožňuje používat dalekohledy i pro tzv. noční vidění.Záruka 60 měsíců

Výrobce
Fomei
Dostupnost
Skladem 1 až 2 kusy
Cena
9 020 Kč
7 455 Kč (bez DPH)
9 020 Kč

Doporučujeme přikoupit

Exklusivní řada loveckých dalekohledů FOREMAN

je vyráběna za použití materiálů nejvyšších kvalitativních parametrů. Všechny čočky objektivů i okulárů dalekohledu jsou opatřeny speciálními antiodraznými vrstvami HTC (High Transmission Coating).

 • Hranoly dalekohledu jsou potaženy povlakem DEC (DiElectric Coating).
 • Kombinace povlaků HTC/DEC zajišťuje maximální propustnost celé optické soustavy,stejně jako u dalekohledů celé řady
  FOREMAN ( 8x52 a 10x52 )
 • Dalekohledy vynikají vysokou hranovou ostrostí obrazu a maximální celkovou propustností světla. To umožňuje používat dalekohledy i pro tzv. noční vidění.
 • Vzhledem ke své vynikající světelné propustnosti využívají „zbytkového světla", jsou tedy vhodné i pro noční pozorování zvěře, oblohy apod. Tam, kde lidské oko vidí již pouze černý stín, jsou při pozorování dalekohledem FOMEI FOREMAN patrné i detaily.
 • Tělo dalekohledu je plněno suchým dusíkem, což zabraňuje jeho orosení při náhlé změně teploty a také zajišťuje jeho voděodolnost (WATERPROOF).
 • Dalekohled se díky své robustní konstrukci také řadí mezi dalekohledy, které mohou nést označení
  SHOCKPROOF ( nárazuvzdorné).
 • Světelný průměr objektivů dalekohledu 56mm v kombinaci s 8x zvětšením nabízejí skvělé optické vlastnosti s maximální světelností a hranovou ostrostí obrazu i při velmi špatných svtělných podmínkách. 

HTC a DEC – multicoating - speciální povrchové úpravy

Každý skleněný element optické soustavy dalekohledu Fomei je opatřen speciálním mnohovrstvým povlakem, který zabezpečuje dokonalou světelnou propustnost dalekohledu. Na vrcholu nabídky povrchových úprav se nachází HTC (High Trasmission Coating – pro úpravu čoček) a DEC (Dielectric Coating – pro úpravu hranolů). Tyto úpravy zabezpečují až o 10% menší odraz světla na povrchu skleněných elementů, čímž umožní více než 90% propustnost světla optikou dalekohledu. Dalekohledy s těmito úpravami jsou vhodné pro pozorování za zhoršených světelných podmínek.

Katalogové číslo: OY2712 
Zvětšení   8
Průměr objektivu  56mm
Zorný úhel  6,5°
Zorné pole v 1000m  114m
Minimální ostřicí vzdálenost  2,5m
Relativní světelnost  49
Optický výstup  6,5mm
Sklo hranolu  BaK4
Úprava čoček  DEC/HTC
Dioptrická korekce  ±4dpt
Stativový závit  ano
Šířka  145mm
Délka  180mm
Hmotnost  1160g
 FOMEI 8x56 FOREMAN HTC G4 puškohled FOMEI 8x56 FOREMAN HTC G4 puškohled

Puškohled vybavený špičkovou optikou s HTC povrchem, který zvyšuje světelnou propustnost dalekohledu o 10%. Vyniká vysokou odolností proti zpětnému rázu, odpovídajícímu např. 300WIN Magnum. Je vybaven mířidly ve tvaru T s červeným bodem.

detail 6 645 Kč
akce Dalekohled Fomei 7x50 ZCF Dalekohled Fomei 7x50 ZCF

Inovovaná řada oblíbených hranolových dalekohledů, určená pro široké využití nejen při lovu, ale také např. při turistice

detail 1 490 Kč
Dalekohled Fomei Beater 7x50 FMC Dalekohled Fomei Beater 7x50 FMC

Dalekohledy ZCF konstrukce. Pogumovaný dalekohled plněný dusíkem s odolností pro orosení, voděodolný a prachuvzdorný,tělo z hlinikové slitiny, gumové šikmé očnice.

detail 2 745 Kč