Bresser Venus 76/700mm AZ

Bresser Venus 76/700mm AZ + sluneční filtr

Malý teleskop umožní pozorovat Měsíc s krátery, pohořími, brázdami a dalšími útvary, jasné planety Jupiter, Saturn, Mars, Venuši.

Výrobce
Bresser
Dostupnost
Produkt je skladem u dodavatele
Cena
3 125 Kč
2 583 Kč (bez DPH)
3 125 Kč

Bresser Venus 76/700mm AZ + sluneční filtr

Jednoduchý hvězdářský teleskop se zrcadlovým objektivem.Vhodný pro děti i začínající pozorovatele.

Malý teleskop umožní pozorovat Měsíc s krátery, pohořími, brázdami a dalšími útvary, jasné planety Jupiter, Saturn, Mars, Venuši. Můžete se naučit poznávat a vyhledávat hvězdy a jasnější kulové hvězdokupy, mlhoviny a galaxie.

Pozorování pomocí zrcadlového teleskopu typu Newton je trochu odlišné než při pozorování čočkovými teleskopy, protože se díváte z boční strany. Proto je pro sledování hvězdných polí a Měsíce s možností pozorování okolní krajiny během dne pohodlnější spíše čočkový teleskop. Pokud se však chcete zaměřit na rozlišení detailů při větším zvětšení, je naopak vhodnější zrcadlový teleskop, protože má kvalitnější objektiv bez barevné vady a lépe vykreslí detail i při velkém zvětšení. Doporučujeme dokoupit lepší okuláry typu Plossl. Zrcadlový objektiv nemá barevnou vadu a při použití kvalitních okulárů lze získat velmi pěkný obraz s jemnými detaily.

Pokud si pořídíte jednoduchou mapku hvězdné oblohy, můžete se s tímto jednoduchým dalekohledem naučit orientaci na obloze a poznávat souhvězdí a hvězdy, zdokonalit se ve vyhledávání objektů a získat zkušenost při ovládání teleskopu typu Newton.

Součástí je sluneční filtr Solarix v objímce

K teleskopu je dodávaný certifikovaný sluneční filtr Solarix pro bezpečné pozorování slunečních skvrn, zatmění a přechodů planet přes sluneční kotouč. Filtr je vestavěný v objímce, kterou lze snadno nasadit na přední část tubusu před objektiv. Filtr dává obraz Slunce v přirozených žlutých barvách.

Teleskop je vhodný na pozorování Měsíce, jasných planet, vyhledávání dvojhvězd a dalších jasnějších objektů na obloze. Spolu s mapkou hvězdné oblohy nebo s nyní již častými volně dostupnými aplikacemi hvězdné mapy na chytrém telefonu se můžete naučit orientaci na obloze a poznávat hvězdy a souhvězdí. Vyhledávání objektů a pozorování detailů na Měsíci přinese zážitek z objevování nového.

Během jasného dne lze s nasazeným slunečním filtrem pozorovat sluneční erupce, granulaci, přelety letadel nebo ISS před slunečním diskem a samozřejmě také zatmění Slunce.

Při pozorování Slunce věnujte pozornost bezpečnosti. Filtr musí být dobře nasazený na tubusu a nesmí být nijak poškozený. Před a po pozorování vždy natočte teleskop tak, aby směřoval na druhou (severní) stranu oblohy, než je Slunce a teprve poté sundejte sluneční filtr. Pro děti a nezkušené pozorovatele doporučujeme provádět pozorování Slunce pouze se zkušenou a zodpovědnu osobou, neboť pozorování Slunce má svá rizika a i jen velmi krátký pohled na Slunce teleskopem bez filtru může způsobit poškození zraku.

VLASTNOSTI:

Dalekohled o průměru 76mm pojme asi 118x více světla než lidské oko. Zrcadlový objektiv má ohniskovou délku 700 mm a v poměru s průměrem 76mm je jeho relativní apertura (někdy se používá pojem světelnost) f/9,2mm, což pro získání ostrého obrazu umožní použít zrcadlo sférického tvaru.
Tubus je osazený okulárovým výtahem o průměru 1.25" (31,7m). Můžete tedy používat jakékoli standardně vyráběné okuláry o průměru 1,25" (31,7mm).
Ostření zajišťuje jemný hřebenový převod, který je dostatečně citlivý pro přesné zaostření obrazu.
Tubus dalekohledu je upevněný ve vidlicové montáži, která je součástí hliníkového stativu s měnitelnou výškou.Otáčení dalekohledu je proto velmi snadné v horizontálním i vertikálním směru.

Sada obsahuje:

záměrný hledáček Red Dot Finder s červeným LED bodem
okuláry - SR 4mm (175x), H 20mm (35x) (1.25") - doporučujeme ještě pořídit okulár s ohniskovou délkou 8-10mm pro optimální zvětšení 70x - 88x.
Barlow čočku - 3x (1.25"), která násobí výsledné zvětšení 3x
Sluneční filtr Solarix v objímce určené přímo pro tento teleskop.
Podložku pod Smartphone, která zlepší stabilitu při fotografování Měsíce (nejedná se o fotoadapter).
Azimutální montáž AZ 1:

Tato montáž je mezi začínajícími astronomy velmi populární pro její velmi snadné ovládání. Dalekohled můžete jednoduše natáčet v horizontálním i vertikálním směru podle azimutu a výšky objektu. Před pozorováním není potřeba montáž nijak nastavovat, jako v případě rovníkových montáží.

V obou osách je aretace, díky níž můžete ustavit tubus na pozorovaný objekt a v klidu jej sledovat.

Montáž je upevněná na stabilním hliníkovém stativu s nastavitelnou výškou.

Součástí sady montáže je:

AZ-1 azimutální montáž
stabilní hliníkový stativ s nastavitelnou výškou (od 71cm do 121cm)
odkládací destička na příslušenství

Optický systém zrcadlový,  Newton
Průměr  76mm
Ohnisková délka  700mm
Relativní apertura  f/9,2
Max. využitelné zvětšení  150x
Výtah ostření  hřebenové ostření
Výstupní průměr pro okuláry  1,25" (31,7mm)
Hledáček  záměrný LED s červeným bodem
Okulár v sadě  H 20mm (35x), SR 4mm (175x)
Další příslušenství v sadě  Barlow násobič zvětšení 3x
Rozměry tubusu cca 600 x 90mm
Hmotnost tubusu cca 3kg
Barva  černá, imitace carbon
Montáž  
Typ montáže  azimutální vidlicová AZ-1
Stativ  hliníkový stativ, výsuvné nohy
Výška stativu 71-121cm
Max. nosnost  do 13kg
Hmotnost montáže  cca 3kg