Dalekohled Nautic 8x42 WP/kompas

Dalekohled  Nautic mono 8x42 WP/kompas

Dalekohled má vestavěný kompas a záměrný kříž se stupnicí ve středu zorného pole. Je velmi vhodný na loď nebo pro aktivity kolem vody a na vodě

Výrobce
Bresser
Dostupnost
Skladem 1 až 2 kusy
Cena
2 600 Kč
2 149 Kč (bez DPH)
2 600 Kč

Doporučujeme přikoupit

Dalekohledy Nautic 8x42 WP

jsou vodotěsné, dusíkem plněné dalekohledy se zvětšením 8x, průměrem objektivu 42mm a zorným polem 123m/1000m. Dalekohledy mají vestavěný kompas a záměrný kříž se stupnicí ve středu zorného pole. Je velmi vhodný na loď nebo pro aktivity kolem vody a na vodě. Zvětšení 8x a velké zorné pole zaručí poměrně stabilní obraz i na rozhoupané palubě. Vyznačují se výbornou optikou a skvělou světelenost.

Optická soustava obsahuje vícečlenný okulár a objektiv z optického skla výborné kvality. Hranoly jsou vyrobeny z kvalitního optického skla BaK4. Všechny optické členy jsou opatřeny antireflexními vrtsvami Bresser - FMC (Fully Multi Coating). Tyto vrstvy zlepšují schopnost přenosu světla a tím zvyšují skutečnou světelnost dalekohledu.

Tělo dalekohledu je pogumované a dobře se drží. Očnice je gumová a dobře padne na oční jamku. Pokud nosíte brýle, je možné očnici ohrnout a pozorovat s nasazenými brýlemi, ale vzhledem ke krátké vzdálenosti výstupní pupily dalekohledu spíše doporučujeme pozorovat bez brýlí.

Dalekohled je dodávaný včetně brašny, krytek, čistící utěrky a popruhu.

Závěrem,
Nautic 8x42 WP mono je vodotěsný, dusíkem plněný dalekohled. Je velmi vhodný na loď nebo pro aktivity kolem vody a na vodě. Zvětšení 8x a velké zorné pole zaručí poměrně stabilní obraz i na rozhoupané palubě. Dalekohled má výbornou optiku a vynikající světelnost.
Výborná volba, pokud potřebujete šikovný a kvalitní dalekohled na loď nebo k vodě. Můžete jej velmi dobře používat i v šeru a bez starostí o počasí. V zorném poli můžete snadno přečíst azimut ve směru, kterým se zrovna díváte.

Typ dalekohledu monokulární
Katalogové číslo 18-66860
Zvětšení 8
Průměr objektivu (mm) 42
Zorné pole (m/1000m) 123
Zorný úhel dalekohledu (°) 7.00
Relativní světelnost 27.56
Průměr výstupní pupily 5.25
Optické sklo BaK4
Antireflexní vrstvy FMC
Index stmívání 18.33
Odolnost proti vlhkosti vodotěsný
Očnice gumová
Barva modrá
Rozměry (mm) 140x65x55mm
Hmotnost 348g