Dalekohled Vortex Solo 10x25

Dalekohled Vortex Solo 10x25

Solo 10x25 je velmi malý, vodotěsný, dusíkem plněný monokulární dalekohled kapesních rozměrů se zvětšením 10x, průměrem objektivu 25mm a zorným polem 105m/1000m.

Výrobce
Vortex
Dostupnost
Skladem 1 až 2 kusy
Cena
1 700 Kč
1 405 Kč (bez DPH)
1 700 Kč

Doporučujeme přikoupit

Vortex Solo 10x25

je malý, lehký, vodotěsný, dusíkem plněný dalekohled s velmi dobrou optikou, který je vhodný na turistiku, nebo jako dalekohled na delší výpravy. Dalekohled lze používat v každém počasí i v zimě ve velkých mrazech

Dalekohled má malé rozměry a hmotnost. Přestože se pohodlně vejde do dlaně, má velmi kvalitní obraz. Konstrukcí a nízkou hmotností je vhodný pro uživatele, kteří se často přemisťují nebo nechtějí na cestách nosit větší dalekohled. Dalekohled je vodotěsný a proti zamlžování optiky zevnitř je plněný dusíkem. Lze jej používat v každém počasí i v zimě ve velkých mrazech

Optická soustava obsahuje vícečlenný okulár a objektiv z optického skla velmi dobré kvality. Střechový hranol je vyrobený z kvalitního optického skla BaK4. Všechny optické členy jsou opatřeny antireflexními vrtsvami Vortex - FMC (Fully Multi Coating). Tyto vrstvy zlepšují schopnost přenosu světla a tím zvyšují skutečnou světelnost dalekohledu. Dalekohledem je možné zaostřit již od 5 metru.

Tělo dalekohledu je pogumované, ergonomicky tvarované a dobře se drží i pokud je dalekohled mokrý nebo namrzlý. Očnice je vysunovací otočná s pogumovaným povrchem a dobře padne na oční jamku. Pokud nosíte brýle, je možné nechat očnici zasunutou a pozorovat s nasazenými brýlemi. Ostření je centrální vnitřní a ovládá se otočným kroužkem na okuláru. Je dostatečně přesné.

Dalekohled je dodávaný včetně pouzdra, čistící utěrky a popruhu.

Záruka: firma Vortex poskytuje na dalekohledy tzv. VIP celoživotní záruku - podrobnosti o VIP záruce...

Typ monokulární
Katalogové číslo 60092
Zvětšení 10
Průměr objektivu (mm) 25
Hranolová soustava střechový hranol
Zorné pole (m/1000m) 105
Zorný úhel dalekohledu (°) 6.02
Průměr výstupní pupily 2.50
Relativní světelnost 6.25
Index stmívání 15.80
Vzdálenost výstupní pupily (mm) 14.00
Nejkratší ostřící vzdálenost (m) 5.00
Antireflexní vrstvy FMC
Očnice vyunovací, otočné
Odolnost proti vlhkosti vodotěsný
Ochrana proti orosení N2
Optické sklo BaK4
Barva olivová
Rozměry (mm) 108x44mm
Hmotnost 165g